Konfirmation
Konfirmation 2024
Lørdag 6. april
Kl. 10: Absalon 7C* + alle klasser fra Hedegårdenes skole ved Maria Harms
Kl. 12: Klostermarksskolen 7A ved Steffen Bjerre Nielsen
Søndag 7. april
Kl. 10: Klostermarksskolen 7C ved Torben Jeppesen
Kl. 12: Klostermarksskolen 7B ved Daniella Anastasie Schilling
Lørdag 13. april
Kl. 10: Sankt Josef 7B ved Daniella Anastasie Schilling
Kl. 12: Sankt Josef 7E + Y9 ved præst fra Vor Frue Vindinge
Søndag 14. april
Kl. 10: Roskilde Private Real 7A ved Ane LaBranche
Kl. 12: Sankt Josef 7C ved Torben Jeppesen
Lørdag 20. april
Kl. 10: Absalon 7A*og 7B* ved konfirmandlærer og Torben Jeppesen
Kl. 12: Sankt Josef 7D ved præst fra Vor Frue Vindinge
Søndag 21. april
Kl. 10: Roskilde Private Real 7B ved Ane LaBranche
Kl. 12: Klostermarksskolen 7D ved konfirmandlærer og Steffen Bjerre Nielsen
Lørdag 4. maj
Kl. 10: Tjørnegårdskolen ved Martin Ishøy
Kl. 12: Roskilde Private Skole ved en præst fra Sankt Jørgensbjerg
Søndag 5. maj
Kl. 10: Sankt Josef 7A ved Lars Lausten Mortensen
* Kun for elever som har bopæl i Domsognet
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Spørgsmål vedrørende konfirmation: kontakt den præst, som står nævnt ved dit barns klasse. Du finder kontaktoplysningerne her.
I tvivlstilfælde kontakt kordegnekontoret:
kordegn@roskildedomkirke.dk
Konfirmation 2025
Lørdag den 5. april
Kl. 10: Klostermarkskolen 7A ved Maria Harms
Kl. 12: Roskilde Private Real Skole 7B ved Ane LaBranche
Søndag den 6. april
Kl. 10: Absalon Skole 7C* samt alle klasser fra Hedegårdenes Skole* ved Maria Harms
Kl. 12: Roskilde Private Real Skole 7A ved Ane LaBranche
Lørdag den 12. april
Kl. 10: Klostermarkskolen 7C ved Steffen Bjerre Nielsen og konfirmandlærer
Kl. 12: Klostermarkskolen 7B ved Steffen Bjerre Nielsen
Palmesøndag den 13. april
Kl. 10: Sankt Josef Skole 7A ved en præst fra Jakobskirken
Lørdag 26. april
Kl. 10: Sankt Josef Skole SJ 7E + Y8 ved en præst fra Vor Frue Vindinge
Kl. 12: Sankt Josef Skole 7D ved en præst fra Vor Frue Vindinge og konfirmandlærer
Søndag 27.april
Kl. 10: Absalon Skole 7A + 7B* ved Daniella Anastasie Schilling
Kl. 12: Sankt Josef Skole 7B ved Torben Jeppesen
Lørdag den 3. maj
Kl. 10: Roskilde Private Skole ved en præst fra Sankt Jørgensbjerg
Kl. 12: Tjørnegårdsskolen ved Martin Ishøy
Søndag den 4. maj
Kl. 10: Sankt Josef Skole 7C ved Daniella Anastasie Schilling
* Kun for elever som har bopæl i Domsognet
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Spørgsmål vedrørende konfirmation: kontakt den præst, som står nævnt ved dit barns klasse. Du finder kontaktoplysningerne her.
I tvivlstilfælde kontakt kordegnekontoret:
kordegn@roskildedomkirke.dk