Konfirmation

Konfirmation 2018


Lørdag d. 24. marts

kl. 10: Absalons Skole 7.A + B ved Paul Kofoed Christiansen

Lørdag d. 7. april
kl. 10: Klostermarksskolen 7. E ved Sarah Krøger Ziethen

Søndag d. 8. april
kl. 10: Klostermarksskolen 7. D ved Maria Harms

Lørdag d. 14. april
Kl. 10.00 Sankt Josef 7.C ved Ane LaBranche
kl. 12.00 Sankt Josef 7.D ved Sofie Frost Bondorf
kl. 14.00 Sankt Josef 7.I ved David Varming Winsløw

Søndag d. 15. april
kl. 10.00 Sankt Josef 7.A ved Sognet præster
kl. 12.00 Sankt Josef 7.B ved Sarah Krøger Ziethen

Lørdag d. 21. april
kl. 10: Absalon 7.C og Hedegårdene ved Maria Harms

Fredag d. 27. april
kl. 10: Roskilde Private Realskole 7.A ved Ane LaBranche

Lørdag d. 28. april
kl. 10.00 Roskilde Private Realskole 7.B + ny klasse ved Ane LaBranche

Lørdag d. 5. maj
kl. 10: Tjørnegårdsskolen ved Martin Ishøy
kl. 12: Roskilde Privat skole ved Ulla Britt Holm Sørensen


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *


Spørgsmål vedrørende konfirmation: kontakt den præst, som står nævnt ved dit barns klasse. Du finder kontaktoplysningerne her.

I tvivlstilfælde kontakt kordegnekontoret:
kordegn@roskildedomkirke.dk

Konfirmation 2019


Lørdag den 6. april

Kl. 10: Klostermarksskolen 7. A ved Maria Harms
Kl. 12: Klostermarksskolen 7.B ved præst fra Domkirken

Søndag den 7. april
Kl. 10: Absalon Skole 7. C ved Maria Harms 
Kl. 10: Hedegårdenes Skole (alle klasser) ved Maria Harms

Palmelørdag den 13. april
Kl. 10: Absalon Skole 7.A + 7.B ved præst fra Domkirken

Palmesøndag den 14. april
Kl. 10: Klostermarksskolen 7.C ved præst fra Domkirken

1. lørdag efter påske den 27. april
Kl. 10: Roskilde Private Realskole 7.A ved Ane LaBranche 
Kl. 12: Sankt Josef skole 7.I + Y8 ved konfirmandlærer

1. søndag efter påske den 28. april
Kl. 10: Roskilde Private Realskole 7. B ved Ane LaBranche 

2. lørdag efter påske den 4. maj
Kl. 10: Sankt Josef 7.D ved præst fra Vor Frue Vindinge
Kl. 12: Sankt Josef 7.A ved præst fra Jakobskirken

2. søndag efter påske den 5. maj
Kl. 10: Sankt Josef skole 7.B ved præst fra Domkirken
Kl. 12: Sankt Josef skole 7.C ved konfirmandlærer

Lørdag den 25. maj 
Kl. 10: Tjørnegårdsskolen ved Martin Ishøy
Kl. 12: Roskilde Private Skole ved præsterne fra Sankt Jørgensbjerg